Jak jsem vysušoval Canon 1D mIII

V sobotu jsem byl fotit na Helfenburku a zastihl mne déšť. Fotil jsem dál bez jakých koliv problémů. Jelikož pršelo tak jsme z akce odjeli a vraceli se domů a rozhodli se že se sejdem v čajovně.

Tam jsem ještě fotil bez problémů.  Po návratu domů jsem zjistil že je uvnitř hledáčku voda. Na jedné z vnitřních čoček v hledáčku byly kapičky vody a jedna čočka byla zamlžená. Nebylo tedy vidět co fotím, na co je zaostřeno a ani nastavené hodnoty nebyly k přečtení. Rozhodl jsem se že se pokusím fotoaparát vysušit a v případě neúspěchu se ho pokusím reklamovat. Na  letošních slavnostech Zlaté stezky jsem zmokl ještě více a žádný problém jsem nezaregistroval proto jsem byl zaskočen a mírně naštván. V brašně nosím pytlíček se silica gelem, sundal jsem tedy objektiv a do šachty vložil pytlíček a celý „komplet“ vložil do pytlíku. Po dni a půl kdy se odpařila sotva desetina jsem přemýšlel co dál. Kamarád my poradil abych zkusil čočku ofénovat. Nakonec jsem to vyřešil tak, že jsem fotoaparát položil k lampičce aby čočku v hledáčku ohřívala. Tento pokus byl mnohem úspěšnější a problém vyřešil.
Nyní už normálně fotím i když stále nechápu jak se voda do těla dostala a proč zkondenzovala na takto nepřístupném místě. Doufám že už se tato situace nebude opakovat.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.