Archive for Červen, 2009

Slavnosti solné Zlaté Stezky – 2. den

Sobota, Červen 27th, 2009

Tak jsem zakončil oslavy solné Zlaté stezky. Více-méně k tomu napomohlo počasí které se po pátečním vzoru změnilo v deštivé. Letošním hostem byla československá miss Ivana Christová. Pot0m následovalo představení tanečních skupin Crabdance a 4Ever – obě skupiny jsou z Prachatic.

Poté jsem se přesunul na Parkán, kde zpívala Martina Pivoňková a spol.  Muziku v Parkáně ukončila skupina Fadžitulikistulan. Poté jsem se přesunul do čajovny kde jsem zakončil slavnosti solné Zlaté stezky. Po cestě jsem pořídil ještě pár fotek z komponovaného programu.

(Pokračování textu…)

Slavnosti solné Zlaté Stezky – 1. den

Pátek, Červen 26th, 2009

Dnes jsem se jako každý rok vydal na slavnnosti Zlaté Stezky. Počasí vypadalo že bude pršet, ale zatím nepršelo  – doufal jsem že to tak vydrží. Ve čtyři hodiny přijeli soumaři se solí a na řadu přišla ochutnávka zda je sůl kvalitní. Poté následovaly vystoupení různých skupin z partnerských měst. Máměstí a přilehlé uličky byly posety stánky v historickém stylu.

Fotil jsem nejen na digitál, ale také  na černobílý film, jakmile ho vyvolám a naskenuji, připravím pro vás galerii černobílých fotek.

(Pokračování textu…)

Bahna 2009

Neděle, Červen 21st, 2009

Včera jsem se zúčastnil akce Bahna 2009. V pátek jsem na internetu kontroloval počasí abych věděl na co se mám připravit. Naštěstí počasí vyšlo pěkné až na malou 5ti minutovou přeháňku. Po příchodu jsem se postupně prodíral davem lidí lemujícím zábradlí abych měl co nejlepší výhled. Ukázka techniky a  bitev byla moc pěkná. To nejlepší jsem vybral  do galerie …..

(Pokračování textu…)

Jiří Mazánek

Sobota, Červen 20th, 2009

Autor meditační worldmusic. Hráč na tradiční indické nástroje sitár a tanpúru, na které se učil v indii. Koncert se ponese v duchu improvizace na které si autor zakládá. Člen skupiny Relaxace, Alikvótní 4, dlouholetý spoluhráč Vlastislava Matouška a Karla Babuljaka.

(Pokračování textu…)

O ručním předení a výrobě textilií

Neděle, Červen 14th, 2009

V sobotu jsem byl na velice zajímavé přednášce o historii a upravě ovčí vlny na předení. Ukázka předení na ručním kolovratu a zajímavosti týkající se práce s vlnou a vlákny lektoroval Ing. Matyáš Orsák, Ph.D.

Bylo zajímavé kolik práce a lidského úsilí doprovází vlnu, len či jiné suroviny než se z nich stane oblečení ať pracovní nebo ke každodenímu nošení.

(Pokračování textu…)

Závody automobilů do vrchu – Prachatice

Neděle, Červen 14th, 2009

Včera jsem navštívil závody automobilů do vrchu. Trasa začínala v Prachaticích a končila na Libínském sedle.

Počasí bylo slunečné bez mráčku a z nebe neukápla jediná kapička.  Za dobu kdy jsem byl na závodech se staly dvě nehody. Jedna se stala kousek nademnou a druhá v zatáčce pode mnou, tudíž mám pouze fotografie aut na odtahovce 🙁

(Pokračování textu…)

Cermaque

Čtvrtek, Červen 11th, 2009

Autorský projekt Jakuba Čermáka – básníka jemné imaginace, hudebníka, grafika, zarytého cestovatele mezi Brnem, Teplicemi a Paříží. Koncert spojen s prezentací nového CD Dům Slzí, na němž se snoubí Jakubova poetika s osobitými aranžemi Martina E. Kyšperského (Květy, Furré, ex- Čvachtavý lachtan).

(Pokračování textu…)

Po knihovnách regionu s veterány a spisovateli – Nebahovy

Čtvrtek, Červen 11th, 2009

v sobotu se pár veteránů zastavilo v Nebahovech aby pak pokračovali do Prachatic kde se nakonec sjeli desítky automobilových a motocyklových veteránů při akci „Po knihovnách regionu s veterány a spisovateli“.

(Pokračování textu…)

Keltská noc v Prachaticích

Úterý, Červen 9th, 2009

V pátek (5. června) jsem se mihnul s foťákem na náměstí kde jsem pořídil pár fotek z Přehlídky sýrů a vína a také pár záběrů z Keltské noci.

(Pokračování textu…)